INXS Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
CliX!

 

 GOD's TOP TEN

In jos 
+3
charlie
slapper
Mode d'Esprit
7 participanți
AutorMesaj
Mode d'Esprit
Cherry Baby
Cherry Baby
Mode d'Esprit


feminin
Number of posts : 8
Age : 49
Localizare : Underneath the Colours
Registration date : 02/11/2008

GOD's TOP TEN Empty
MesajSubiect: GOD's TOP TEN   GOD's TOP TEN Icon_minitimeDum Noi 02, 2008 10:43 pm

Va propun sa "dezbatem" aici topurile personale in materie de INXS - care, cum, de ce, cand etc;

asadar:

1. Never Tear Us Apart
2. Mistify
3. By my side
4. Suicide Blonde
5. Afterglow
6. Disappear
7. Original Sin
8. Pretty Vegas
9. God's Top Ten
10. Devil's party
Sus In jos
slapper
Admin
Admin



masculin
Number of posts : 24
Registration date : 29/10/2008

GOD's TOP TEN Empty
MesajSubiect: Re: GOD's TOP TEN   GOD's TOP TEN Icon_minitimeLun Noi 03, 2008 10:51 pm

Wow, grea misiune! Incercam un top al primelor 10 dar mai raman pe afara cel putin inca 10 la fel de iubaretze...

1 Need You Tonight - prima dragoste nu se uita, nuh?!
2 By My Side - australienii acestia mi-au picat cu 'tronc' in anul de gratie al lui X si trebuie sa recunosc faptul ca imi cam plac piesele lente cu un ambalaj atipic
3 Never Tear Us Apart - geniala versiunea de videoclip, are cateva accente de synth (mai ales pe intro) in plus fata de versiunea de pe Kick
4 God's Top Ten - Switch mi-a placut tare mult iar piesa aceasta este reincarnarea lui Hutchence; JD face o treaba grozava iar backingul iti taie respiratia...
5 Suicide Blonde - corespondentul dansabil al lui Need You Tonight de pe X, a doua iubire 'agitata' 'in exces'
6 Afterglow - vezi locul 4 plus completarea ca pe aceste doua piese nu le mai pot disocia de JD Fortune
7 Disappear - prea delicata pentru a fi un hit dansabil, una dintre cele mai 'lucrate' piese de pe X
8 Not Enough Time - Welcome To... este un album care mi-a placut teribil de mult iar Not Enough Time are cateva sute de auditii (fara exagerare) spre finalul lui '92
9 Hungry - e cert ca ritmul dracesc si productia exceptionala m-au sedus; se ia la 'tranta' oricand cu The Gift sau The Strangest Party...
10 Beautiful Girl - pian, ok... am si eu o slabiciune

Asadar, nu stiu cum procedam dar eu trebuie sa le prezint si pe Mystify (incredibil cum de nu a prins Top 10), Hear That Sound , Lately si The Stairs de pe X (le consider prea 'elevate' pentru a fi lansate ca single la tot bizonul), Communication - prima pasiune de pe Welcome To..., Heaven Sent, Baby Don't Cry, Back On Line si perversul Taste It de pe acelasi LP, The Gift si Time de pe Full Moon... - pentru ritm, The Strangest Party , Elegantly Wasted si Just A Man din '97 plus vechituri precum Original Sin , Don't Change , Shine Like It Does , Devil Inside , New Sensation ori This Time ... ultimele doua, eventual de pe Live Baby Live... Twisted Evil
Sus In jos
https://inxsromania.forumgratuit.ro
charlie
Cherry Baby
Cherry Baby
charlie


feminin
Number of posts : 5
Age : 45
Registration date : 04/11/2008

GOD's TOP TEN Empty
MesajSubiect: Re: GOD's TOP TEN   GOD's TOP TEN Icon_minitimeMar Noi 04, 2008 2:53 pm

Uf! Grea treaba cand vine vorba de "preferate".... Am incercat insa sa incropesc un top 10 si iata rezultatul:

1. Searching
2. The Stairs
3. Original Sin
4. Guns In The Sky
5. Mediate
6. Never Tear Us Apart
7. Mystify
8. Suicide Blonde
9. Taste It
10. The Gift
Sus In jos
kaleid
Admin
Admin
kaleid


feminin
Number of posts : 17
Age : 34
Localizare : Computerwelt :)
Registration date : 01/11/2008

GOD's TOP TEN Empty
MesajSubiect: Re: GOD's TOP TEN   GOD's TOP TEN Icon_minitimeMar Noi 04, 2008 5:52 pm

Hmmm, tough choice(s)!

1. Never Tear Us Apart
2. Need You Tonight
3. Suicide Blonde
4. Mystify
5. By My Side
6. Disappear
7. Elegantly Wasted
8. Beautiful Girl
9. Afterglow
10. New Sensation
Sus In jos
https://facebook.com/kaleid
elena
Cherry Baby
Cherry Baby



Number of posts : 18
Registration date : 01/11/2008

GOD's TOP TEN Empty
MesajSubiect: Re: GOD's TOP TEN   GOD's TOP TEN Icon_minitimeMier Noi 05, 2008 11:34 pm

initiativa Anemonei de a face un top 10 al pieselor...............mmmmmmmm............. daca era un top 20 pt mine era mai simplu..............dar ma opresc la un top 10 , sorry pt piesele care nu au intrat in top 10... Need You Tonight, Devil Inside, New Sensation, What You Need, Original Sin, Listen Like Thieves, Know The Difference, Bitter Tears, Who Pays The Price, The Stairs... si altele... asadar top 10-ul meu:

1. The Strangest Party
2. Three sisters
3. Never Tear Us Apart
4. Full Moon, Dirty Hearts
5. Disappear
6. Suicide Blonde
7. The Gift
8. Strange Desire
9. Mystify
10. Shake The Tree


Ultima editare efectuata de catre elena in Sam Noi 15, 2008 7:24 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
simona
Cherry Baby
Cherry Baby



feminin
Number of posts : 4
Age : 37
Localizare : bucuresti
Registration date : 08/11/2008

GOD's TOP TEN Empty
MesajSubiect: Re: GOD's TOP TEN   GOD's TOP TEN Icon_minitimeLun Noi 10, 2008 6:03 pm

1.By my side(prea multe amintiri frumoase ) Laughing
2. Beautiful girl
3.Searching
4.Viking juice
5.Mediate
7.Strangest party
8.Never tear us apart
9.Strange desire
10.Need you tonight


greu,foarte greu cu topul... Rolling Eyes
Sus In jos
artviolator
Cherry Baby
Cherry Baby



masculin
Number of posts : 1
Age : 42
Localizare : Timisoara
Registration date : 10/11/2008

GOD's TOP TEN Empty
MesajSubiect: Re: GOD's TOP TEN   GOD's TOP TEN Icon_minitimeMier Noi 12, 2008 2:58 pm

Deci:

1. Need you tonight
2. Mystify
3. Taste it
4. Not Enough Time
5. I'm only looking
6. Elegantly wasted
7. Disappear
8. Original Sin
9. Devil Inside
10. Suicide Blonde
+
bonus (Flesh and Blood)..cu toate ca e a lui Michael solo.
Sus In jos
http://www.artviolator.com
Continut sponsorizat





GOD's TOP TEN Empty
MesajSubiect: Re: GOD's TOP TEN   GOD's TOP TEN Icon_minitime

Sus In jos
 
GOD's TOP TEN
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
INXS Romania :: KICK - 100% INXS (RO) :: AFTERGLOW-
Mergi direct la: