INXS Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
CliX!

 

 Hear That Sound & got Mystify(ed)

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Mode d'Esprit
Cherry Baby
Cherry Baby
Mode d'Esprit


feminin
Number of posts : 8
Age : 49
Localizare : Underneath the Colours
Registration date : 02/11/2008

Hear That Sound & got Mystify(ed) Empty
MesajSubiect: Hear That Sound & got Mystify(ed)   Hear That Sound & got Mystify(ed) Icon_minitimeDum Noi 02, 2008 10:49 pm

... sau cum am ajuns sa ne indragostim de INXS ...

prima auditie, the New Sensation etc

Tell, baby, tell!...
Sus In jos
kaleid
Admin
Admin
kaleid


feminin
Number of posts : 17
Age : 34
Localizare : Computerwelt :)
Registration date : 01/11/2008

Hear That Sound & got Mystify(ed) Empty
MesajSubiect: Re: Hear That Sound & got Mystify(ed)   Hear That Sound & got Mystify(ed) Icon_minitimeMier Noi 05, 2008 11:42 pm

Never Tear Us Apart - prima iubire in exces.
Sus In jos
https://facebook.com/kaleid
elena
Cherry Baby
Cherry Baby



Number of posts : 18
Registration date : 01/11/2008

Hear That Sound & got Mystify(ed) Empty
MesajSubiect: Re: Hear That Sound & got Mystify(ed)   Hear That Sound & got Mystify(ed) Icon_minitimeDum Noi 09, 2008 7:46 pm

la mine este de vina radio contact, pt difuzarea in excess al single-lui The strangest party, eram nevoita sa ascult radio, eu am ales radio contact chiar daca la acel radio nu era tocmai stilul de muzica pe care eu il agream................ si asa intr-o dimineata de dec 1994, am deschis radioul cand m-am trezit si chiar doream sa aud The Strangest Party............... si exact TSP a inceput la radio .................................................. parca m-a sagetat in acel moment............................ de atunci m-am bucurat Very Happy , am suferit Crying or Very sad cu INXS in suflet
Sus In jos
charlie
Cherry Baby
Cherry Baby
charlie


feminin
Number of posts : 5
Age : 45
Registration date : 04/11/2008

Hear That Sound & got Mystify(ed) Empty
MesajSubiect: Re: Hear That Sound & got Mystify(ed)   Hear That Sound & got Mystify(ed) Icon_minitimeLun Noi 10, 2008 10:56 am

Am descoperit INXS undeva prin '90 la un bun prieten si daca imi amintesc bine, in prima auditie a fost Original Sin Very Happy. Ce a urmat....cred ca va imagnati si voi: cat mai multe piese ascultate in exces! Like a Star @ heaven
Sus In jos
simona
Cherry Baby
Cherry Baby



feminin
Number of posts : 4
Age : 37
Localizare : bucuresti
Registration date : 08/11/2008

Hear That Sound & got Mystify(ed) Empty
MesajSubiect: Re: Hear That Sound & got Mystify(ed)   Hear That Sound & got Mystify(ed) Icon_minitimeLun Noi 10, 2008 5:52 pm

povestea mea legata de INXS...mmmm ...destul de interesanta.
prin 2002 am vazut pe vh1 un clip cu joe cocker la piesa never tear us apart.initial am crezut ca este piesa lui joe cocker.dupa ceva timp tot pe vh1 vazut aceasi piesa mult mai veche,cu un altfel de clip,alta voce si alte fete Laughing am ramas affraid
mi a placut de un milion de ori mai mult varianta originala...la un momentdat numai schimbam canalul (il lasam de dimineata pana seara numai pe Vh1)sperand sa mai vad/aud inxs. Laughing
mergeam cu frati miu in club,si se difuza IN EXCES Smile need you tonight..tin minte ca l am intrebat pe frate cine s astia.
mi a spus simplu:INXS .huhhh Shocked nu mi venea sa cred.
toate astea se intamplau cand erau in liceu,si ce frumos mai era cand ma rugam de colegi sa mi faca cd uri cu trupa favorita. in scurt timp m am indragostit de melodiile lor,de Michael Embarassed Embarassed ,de clipurile lor difuzate de vh1 ..aaaa si ce e mai amuzant Laughing mai difuza mtv ul cate un top 10 (de luni pana vineri cu diferiti artisti/trupe printre care si inxs) I love you dimineata de la 10 la 11.in loc sa ma duc la sc. ramaneam acasa sa vad topul cu pricina.
frumosi ani .chiar imi lipsesc No
Sus In jos
elena
Cherry Baby
Cherry Baby



Number of posts : 18
Registration date : 01/11/2008

Hear That Sound & got Mystify(ed) Empty
MesajSubiect: Re: Hear That Sound & got Mystify(ed)   Hear That Sound & got Mystify(ed) Icon_minitimeSam Noi 15, 2008 7:09 pm

cunoastem metodele de a sta pe acasa, de a vedea cate un top in care sa fie trupele noastre preferate..... tin minte in 2003 era un top 10 la mtv romanesc, in care acel top se facea pe baza preferintelor baietilor de la trupa Firma , iar unul dintre ei la un moment dat a cerut INXS - TASTE IT..........era chitaristul........ ce bucurie pe capul meu................ am preferat atunci sa stau in camera decat sa ies la plaja... eram la mare undeva prin iulie 2003.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Hear That Sound & got Mystify(ed) Empty
MesajSubiect: Re: Hear That Sound & got Mystify(ed)   Hear That Sound & got Mystify(ed) Icon_minitime

Sus In jos
 
Hear That Sound & got Mystify(ed)
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
INXS Romania :: KICK - 100% INXS (RO) :: AFTERGLOW-
Mergi direct la: